Jarní Maratón – tentokrát překážkový (a o to zajímavější)

Zalekli jsme se toho, že už se nám začínalo zdát, že pořádat maratóny už umíme a že už to jde skoro samo – bez zvláštního úsilí. Podobné stavy jsou fajn u věcí, které jeden chce provádět rutinně – třeba u čištění zubů nebo řízení auta (do určité míry).

Jsou ale věci tvůrčí, z podstaty zajímavé a sloužící za zdroj poučení – věci, kde si jeden chce zachovat mysl začátečníka. A takovou věcí je pořádání maratónů. Takže pro tentokrát jsme se jali kapku si zkomplikovat život. Nevíme, jak se věci vyvinou, ale tušíme, že bude legrace. Inovace tohoto maratónu je, že bude překážkový.

Steeplechase Marathon

Překážkovostí máme na mysli to, že zadání nebude jedno na celý maraton, ale bude se postupně (cca po 2-3 hodinách) zpřesňovat či přidávat. To bude nutit být ve střehu jak nás organizátory, tak naše účastníky. Zároveň budeme aktivnější v interakci s účastníky a v pomoci jim. To nejpodstatnější, co si slibujeme, je, že se tak více naučí účastníci maratonu, ale i my.

Pojďte to vyzkoušet s námi! Jste-li studentkou či studentem FITu a chcete-li se naučit o vývoji IT projektů něco, co se nedá předat na přednáškách, ale musí se zažít, maraton je pro vás!

V pátek v 9:00 už fakt začínáme – dorazte o půl hoďky dříve, ať máte čas rozvášnit všechno vybavení! Úderem deváté bude třeba začít na své kaskadérské práci.

Tento maraton bude (opět) zaměřený na vývoj her. Týmy udělají dobře, když se předem poradí, které nástroje pro tvorbu her jim sedí a s nástroji se předem seznámí. Prozradit už teď můžeme, že budete vytvářet 2D hru. Můžete vyvíjet pro mobil, web, desktop (libovolný OS), chytré hodinky, palubní systémy letadel, vestavěná zařízení, moderní mikrovlnné trouby, prostě úplně pro cokoli. Na stránku s informacemi umístíme v průběhu času nějaká (nezávazná!) doporučení pro volbu vhodné technologie. Sledujte a krmte také náš fejsbuček, kde se těšíme na vaše komentáře, fotky, výkřiky a další sociální materiál.

Neváhejte, přihlašujte se zavčas!

Nezapomeňte do týmu přibrat svoje IT kamarádky. Zatím vždy jsme vyhlašovali zvláštní achievement za dívku v týmu. Superzvláštní achievement za tým složený ze samých dívek jsme zatím nikomu přiznat nemohli. Co kdyby se tak stalo zrovna tentokrát?

FAQ:

 • Nezabývám se počítačovou grafikou/multimédii/mobily/Linuxy/Windowsy. Bude Marathon mít pro mě smysl?
  Rozhodně bude. Hledíme zadávat zadání tak, aby smysluplné řešení mohlo zahrnout různé IT odbornosti a aby nebyla předepisována konkrétní platforma. Hlavním benefitem pro účastníky je zážitek práce na týmovém projektu za jaksi extrémních okolností – to se hodí komukoli, kdo chce být dobrý v libovolné oblasti IT.
 • Jsem stydlivý a bojím se přihlásit, protože byste mě mohli kousnout. Kousnete mě?
  Nekousneme. Přihlaste se.
 • Kde berete tu dlouhou chvíli, jíž ukracujete pořádáním takových opiček?
  Ve skutečnosti nemáme dlouhou chvíli. Maratóny máme rádi a stojí nám za bolestivé oběti času a sil. Děláme to pro naše studenty i pro sebe. Přijďte, třeba zjistíte, že vám taky dávají smysl.
 • Necítím se jako mistr světa v programování – ztrapním se na Marathonu?
  Samozřejmě, ztrapníte, vaše okolí se vám vysměje, všechny vaše studijní výsledky v informačním systému školy budou vynulovány, nikdo od IT na celém světě už s vámi do smrti smrťoucí nepromluví a nikdy se nevdáte/neoženíte. Teď vážně: neblbněte, na Marathonu jde o ten zážitek a o to, abychom se všichni (všichni!) něco nového naučili.

Velice se těšíme!

Kategorie: MediaContest