MediaContest@FIT – Přehlídka multimediálních prací 2013

Pro případ, že by někomu připadalo, že studenti při konci semestru nemají co dělat, pořádáme přehlídku výborných prací studentů – MediaContest@FIT MMdemo.

Proběhne ve čtvrtek 16.5. odpoledne. Začátek bude ve 13:00, konec neformální v kavárně a následně přilehlých hospodách. Stejnou akci jsme pořádali už v minulých letech (už třech!) a měli jsme velice příjemné zážitky, stejně jako studenti, kteří se zúčastnili – aspoň se kterými jsem mluvil. V diplomkovém dotazníčku někteří tuto akci zmiňují jako výbornou přípravu na státnice, protože pomůže ujasnit, co je na práci zajímavého, přínosného, na co se lidi ptají.

MediaContest@FIT 2013

Cílem je, aby studenti, kteří řeší práce z oblasti grafiky, počítačového vidění, videa, zvuku, uživatelských rozhraní a spol., a kteří mají dobré výsledky, se potkali v jedné místnosti, předvedli, co pěkného vytvořili, navzájem se inspirovali, něco se naučili. Účastní se týmy a to jednočlené a vícečlenné. Vhodné je přijít s kvalitní bakalářkou, kvalitní diplomkou, dobrým projektem ze semestru, s projektem vytvořeným v rámci některého Marathonu, s jinou podobnou věcí. Pokud váháte, jestli je vaše práce „dost dobrá“, stavte se na kus řeči, najdeme na vaše váhání odpověď. Nezřídka kladnou: nehledáme práce dokonalé, hledáme práce, které své řešitele bavily, které dávají smysl, jsou zajímavé – nic víc, nic míň.

Celá akce začne tak, že bude nejprve tak půl hodiny na instalaci „exponátů“. Pak bude (snad) dostatek času na to, aby si návštěvy i účastníci stihli prohlídnout všechny exponáty a pohovořit si s jejich hrdými tvůrci. Atmosféra neformální. Pak necháme chvilku na balení exponátů a poradu poroty. Pak rozdáme ceny nejkrásnějším, nejvtipnějším a nejpromakanějším exponátům. Pak se všichni odebereme do kavárny na pívo. Atmosféra ještě méně formální než před tím.

Zkrátím to: přijďte vystavovat, přijďte se podívat, přijďte na to pívo. Aji pokud nemáte nic společného s multimédii, aji když letos žádnou vystavovatelnou práci netvoříte – přijďte s námi vypít ten žejdlík. Bude to dobrá akce, dobrý způsob, jak oslavit konec semestru. Pokud váháte, stavte se poradit a rozptýlit pochyby. Máte názor? Pište ho do komentáře k příspěvku, ať se taky něco dozvím!

Kategorie: MediaContest