Dotazník pro diplomanty

Pojal jsem úmysl po odevzdání diplomek oslovit diplomanty (kam počítám i řešitele bakalářek), a to nejen ty, které vedu já, s elektronickým dotazníkem. Chtěl bych zjistit, jak se jim diplomka řešila, co jim při řešení pomáhalo, co jim komplikovalo život, co by dělali jinak a další věci. Chci formulovat skupiny otázek ohledně volby zadání, role vedoucího, používání studijních zdrojů atd. Výsledky dotazníku a nějakou interpretaci zveřejním nejspíš zde na Notýsku. Slibuju si od takového počinu, že mně a dalším vedoucím pomůže lépe vést, studentům pomůže lépe si vybírat zadání, lépe řešit, lépe sepisovat. Doufám, že účast respondentů bude velice hojná.

Už mě napadají tematické skupiny, do kterých budu otázky členit a i jednotlivé otázky, ale byl bych velice rád za podněty – na co se ptát, jak otázky formulovat a další – sám bych určitě na nějaké zajímavé a důležité věci zapomněl. Prosím pošlete mi mailem svoje návrhy, nápady – cokoliv relevantního.

Přemýšlím taky, jak realizovat takový dotazník technicky. Nabízí se použít googlovské tabulky a jejich automatické dotazníky. Nevíte ale někdo o lepší technologii? – musí to být věc webová, neplacená, jednoduchá, účinná.

Kategorie: diplomky